24H/7 DNI W TYGODNIU
800 235 367

Co zrobić po osuszeniu murów?

Jeśli zamawiamy usługę u specjalistów, to chcemy mieć pewność, że pozbędziemy się problemu. Jak jednak wybierać firmę, która będzie realizować nasze zlecenie? W większości wypadków korzystamy z najwyżej ocenianej marki, dysponującej pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów – zwłaszcza jeśli chodzi o osuszanie budynku.

Samo wykonanie zadania to jednak nie wszystko, ponieważ pozostaje kwestia jeszcze tego, czy problem nie powróci – w tym wypadku chodzi o wilgoć, która bywa niechcianym lokatorem przez dłuższy okres.

Osuszanie ścian to jedno – co później

Wchodzisz do mnie budynku i czujesz wilgoć w powietrzu tak intensywnie, że Twój organizm zaczyna się od razu bronić przed otoczeniem. Wtedy mamy do czynienia z wyjątkowo zaawansowanym stanem, który dotyka jedynie zaniedbane nieruchomości. Osuszanie murów jest wtedy dużo dłuższym procesem i często bardziej skomplikowanym, więc nic dziwnego, że cena także będzie wyższa.

Jeśli koszt wzrasta, każdy chce uniknąć częstego wykonywania takich usług – zwłaszcza kiedy jego obiekt narażony jest na wchłanianie wilgoci.

Pierwszą czynnością jest pozbycie się przyczyny – może być to nieszczelny dach, okna, pęknięta rura lub zbyt mało wydajny system wentylacji. Jeśli problem był poważny i nikt nie reagował na niego przez dłuższy okres, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że pojawiła się także pleśń lub grzyb w murach – koniecznie trzeba pozbyć się tynków, gdyż bakterie mnożące się w warstwie ścian, posiadają negatywny wpływ na zdrowie domowników lub osób przebywających w obiekcie.« powrót


Bezpłatne oględziny

BELFOR POLSKA

Copyright ©2013-2019 BELFOR | All Rights Reserverd | powered by webprojekt.biz