24H/7 DNI W TYGODNIU
800 235 367

Czy kamienice i stare budynki da się uratować?

Wspaniałych zabytków w Polsce nie brakuje i można spotkać je zarówno na wsi, jak i w każdym większym mieście – wystarczy odwiedzić Stare Miasto w Lublinie, Warszawie, Krakowie, czy chociażby Wrocławiu. Kamienice i budynki, które znajdują się w tym miejscu, często pozostawiają wiele do życzenia lub grożą nawet zawaleniem.

Tutaj pojawia się pytanie, czy nie da się nic zrobić, by chronić takie miejsca i pozwolić na to, by były w dalszym ciągu użytkowane? Możliwości jest wiele, lecz od czegoś trzeba zacząć…

Osuszanie budynków – Kraków, Warszawa, Poznań i cała Polska na celowniku

Pierwszym krokiem do odbudowy starych, zabytkowych kamienic, jest m.in. osuszanie murów , warstwy izolacyjnej i fundamentów. Takie zadanie może wydawać się żmudne, pracochłonne i skomplikowane, a co za tym idzie, będzie drogie, lecz należy zastanowić się, ile warte są zabytki w naszych pięknych miastach – jeśli jesteśmy przy kwestiach ekonomicznych, to nieruchomości w dobrym stanie na Starym Mieście, potrafią kosztować w każdej miejscowości rekordowe sumy.

Czy w każdej kamienicy jest wilgoć? Jeśli administracja budynku dba o jego stan, wszystko powinno być w najlepszym porządku. Problem pojawia się, gdy niewykonywane jest regularne osuszanie , ponieważ zalane piwnice, opuszczone fundamenty, które pod naciskiem budynku zaczynają się obsuwać i pleśń w ścianach to ogromne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia lokatorów.

Dalsza część odbudowy zależy już od decyzji specjalistów do spraw zabytków i ich
renowacji.« powrót


Bezpłatne oględziny

BELFOR POLSKA

Copyright ©2013-2019 BELFOR | All Rights Reserverd | powered by webprojekt.biz