24H/7 DNI W TYGODNIU
800 235 367

Naturalne osuszanie budynku – czy jest skuteczne?

Zawilgocenie i osuszanie budynków to nasza specjalność, w której sprawdzamy się od wielu lat, działając tym samym na terenie całej Polski. Często spotykamy się z opiniami, że takie usługi jak osuszanie są zupełnie zbędne, zwłaszcza w dużych miastach jak Kraków, Warszawa, czy Poznań, gdzie powietrze nie należy do wilgotnych.

Co więc jest polecane, skoro metody kondensacyjne i adsorpcyjne nie są potrzebne? Zazwyczaj można otrzymać informację, że osuszanie naturalne w stanowczości wystarczy, by spełnić oczekiwania właścicieli nieruchomości. Dziś chcemy zająć się tym problemem nieco głębiej, tłumacząc czemu naturalnie osuszanie, nie jest wcale tak skuteczne, jak mogłoby się wydawać.

Naturalny przeciąg i wilgoć znajdująca się w powietrzu

Gdy niebo jest bezchmurne, a termometry wskazują wartości między 20-25 stopni celsjusza, naturalna wilgoć powietrza w mieście wynosi 50-65%. Czy jest to satysfakcjonujący wynik podczas takich czynności jak osuszanie budynków? Odsłaniając fundamenty na kilka upalnych dni, można osiągnąć widoczne rezultaty, jednak nie zapominajmy, że wilgoć potrafi wkradać się głęboko w mury budynku, czego nie widać gołym okiem.

Osuszanie ścian w pomieszczeniach budynków metodą naturalną, nigdy nie przynosi satysfakcjonujących efektów, zwłaszcza jeśli budynek jest stary i wymaga remontu (np. przedwojenne kamienice). Obecność wilgoci można poczuć po wejściu do budynku – gdy pojawi się zapach, prawdopodobnie doszło już do powstania dużej ilości chorobotwórczych grzybów i pleśni.« powrót


Bezpłatne oględziny

BELFOR POLSKA

Copyright ©2013-2019 BELFOR | All Rights Reserverd | powered by webprojekt.biz