24H/7 DNI W TYGODNIU
800 235 367

Obiekty sportowe? Mocno narażone na zawilgocenie

Zajmując się profesjonalną administracją obiektów sportowych, często można mieć problem z utrzymaniem ich w odpowiednim stanie technicznym. Zastanawiacie się pewnie, co ma tak istotny wpływ na niszczenie murów, ścian itp. – zwłaszcza jeśli są one zabezpieczone na ewentualność uszkodzeń mechanicznych (np. odbijanie piłki).

Jest to największy wróg nieruchomości – mowa o wilgoci, która hale sportowe, szatnie i siłownie atakuje z każdej strony. Nie tylko czynniki zewnętrzne są problemem (np. opady atmosferyczne), gdyż od wewnątrz pojawia się klimatyzacja, pot, podwyższona temperatura organizmów i prysznice. Osuszanie budynków wydaje się w takich sytuacjach koniecznością.

Jak minimalizować ilość cykli osuszania?

W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednią wentylację budynku, która zapewni pozbywanie się wilgoci z zewnątrz. Niestety, nawet najbardziej wydajne systemy w nowoczesnych obiektach nie zapewnią odpowiedniego poziomu, dlatego osuszanie ścian z wykorzystaniem metody kondensacyjnej powinno być przeprowadzane regularnie, by nie doszło do zaawansowanego powstawania grzybów lub pleśni. Duże hale jednak ciężko osuszyć z pomocą tej metody, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy po dokładnych oględzinach podejmą odpowiednią decyzję o przeprowadzanych zabiegach – osuszanie budynków to nasza specjalność.

Następnie pozostaje kwestia ogrzewania, gdyż ciepło doskonale odparowuje wilgoć ze ścian, która nie zdążyła jeszcze zadomowić się w głębi murów.« powrót


Bezpłatne oględziny

BELFOR POLSKA

Copyright ©2013-2019 BELFOR | All Rights Reserverd | powered by webprojekt.biz