24H/7 DNI W TYGODNIU
800 235 367

Osuszanie inwazyjne – rodzaje i skuteczność

Praktyki szybkiego pozbycia się wilgoci ze ścian, posiadają swoje zalety, więc niektóre firmy wciąż posiadają je w swojej ofercie. By wiedzieć czego się spodziewać i jakiego rezultatu oczekiwać, warto zapoznać się ze wszystkimi metodami osuszania, by podjąć odpowiednią decyzję.

Do takich usług jak osuszanie inwazyjne, uznaje się m.in. takie metody jak: 

  • iniekcja,
  • termoiniekcja,
  • iniekcja krystaliczna.

Wszystkie metody wymagają ingerencji w strukturę ściany i wtłaczając w nią środki wspierające ochronę przed wilgocią.

Osuszanie budynków – inwazyjnie, czyli jak?

Iniekcja polega na stworzeniu specjalnej przegrody, która uniemożliwi przedostanie się wilgoci do murów – przegrodę hydrofobową uzyskuje się z pomocą środków hydrofobowych, opróżniając pory i kapilary z wcześniej z wody.

Termoiniekcja jest częściej stosowaną metodą, ze względu na szybkość, wydajność i skuteczność. Osuszanie budynków z jej pomocą, polega na nawierceniu otworów nieprzelotowych i wdmuchiwaniu suchego podgrzanego powietrza – dzięki możliwościom docierania w głąb ściany, mury schną o wiele szybciej. Otwory w dalszej kolejności wypełniane są m.in. środkami do iniekcji (np. roztworem żywicy metylosilikonowej).

Ostatnią metodą jest iniekcja krystaliczna, która polega w dalszym ciągu na nawierceniu otworów, jednak wymaga ona większej precyzji i przebiegu według konkretnych wytycznych. Po stworzeniu linii otworów należy je dokładnie przedmuchać, a następnie zalać mieszaniną wody, cementu portlandzkiego i aktywatora krzemianowego.« powrót


Bezpłatne oględziny

BELFOR POLSKA

Copyright ©2013-2019 BELFOR | All Rights Reserverd | powered by webprojekt.biz