24H/7 DNI W TYGODNIU
800 235 367

Piwnice są szczególnie narażone na wilgoć – walcz z nią

Wchodząc do piwnicy, która nie jest wentylowana z pomocą elektrycznej instalacji i ogrzewana dzięki wykorzystaniu wielu kaloryferów, można poczuć chłód i wilgoć. Wszystko, co znajduje się pod powierzchnią ziemi, schnie wolniej, o ile w ogóle jest to możliwe. Wymaganiem jest dostarczenie dużej ilości powietrza i stała cyrkulacja.

Osuszanie fundamentów może być kosztowne, jeśli nie jest wykonywane regularnie – podobnie ze ścianami piwnicy, które są jednym z najcięższych przeciwników. 

Kiedy najlepiej wykonywać osuszanie ścian w piwnicach?

Wszystkim klientom zależy na tym, by dobrze zainwestować swoje pieniądze. Warto więc wiedzieć, kiedy osuszanie murów w piwnicy będzie najbardziej wydajne i opłacalne. Zależne jest to w dużej mierze od pory roku, ponieważ zimą ziemia jest zmrożona, a po przyjściu roztopów, wszystko będzie ponownie wilgotne. Nie opłaca się podejmować decyzji o takich usługach, bez wcześniejszej konsultacji – jedyną sytuacją, w której należy działać od razu, jest zalanie piwnicy i nieszczelność rur, ponieważ czekanie na wiosnę może przynieść do domu grzyb, pleśń i ogrom różnego rodzaju bakterii.

Wczesna wiosna, gdy już wszystkie śniegi stopnieją, to idealny moment na podjęcie działań osuszających. Wykonanie takiej czynności raz na 3-5 lat w nowych budynkach i raz w roku w domach, które już kilkanaście wiosen przeżyły, powinno być standardem, z którym każdy się zgodzi. Dzięki temu można przez długi czas cieszyć się dobrą kondycją podstawowych elementów konstrukcyjnych. Wilgoć to przeciwnik, który zazwyczaj atakuje od dołu, czyli od ziemi. Warto więc z nim walczyć od punktu, w którym jest on najsłabszy – piwnica jest doskonałym do tego miejscem.« powrót


Bezpłatne oględziny

BELFOR POLSKA

Copyright ©2013-2019 BELFOR | All Rights Reserverd | powered by webprojekt.biz