24H/7 DNI W TYGODNIU
800 235 367

Wilgoć powodem pleśni w murach – zadbaj o swoje mury

Obecność wilgoci w mieszkaniu dla wielu osób jest raczej błahym powodem do remontu. Często bagatelizujemy problem, który później niesie za sobą wyjątkowo szkodliwe konsekwencje, do których należą m.in. niszczenie konstrukcji, brzydki zapach, pojawienie się plam na ścianach i suficie lub rozmnażanie szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

Co więc należy zrobić, by uniknąć powstawania pleśni? Wszystko zależy od powodu problemu, jednak pierwszym krokiem jest osuszanie murów, warstwy izolacyjnej (jeśli też uległa zawilgoceniu) itp.

Dalsze kroki zabezpieczająca

Eliminacja problemu często może być kosztowna, jednak brak podejmowania odpowiednich działań, będzie powodem kolejnych konsekwencji. Osuszanie budynku nie przyniesie zadowalających efektów, jeśli problem w dalszym ciągu będzie występować. Jeśli problemem jest nieszczelny dach lub okna, należy je wymienić przy pomocy najlepszych materiałów – jeśli wina leży po stronie wentylacji, to czas skontaktować się z prawdziwymi fachowcami, którzy rozwiążą dany problem raz na zawsze. Tak samo trzeba postępować w przypadku awarii kanalizacji, więc sami nie próbujcie dokonywać napraw, jeśli nie posiadacie stosownych uprawnień lub doświadczenia.

Skąd w ogóle wiedzieć, gdzie leży problem? Otóż firma Belfor jest w stanie zlokalizować go, z pomocą najnowszych zaawansowanych narzędzi i mierników. Osuszanie ścian to nie wszystko, co specjaliści mogą zaproponować – zwłaszcza że konsultacja i lokalizacja przecieku jest darmowa dla klientów w całej Polsce.« powrót


Bezpłatne oględziny

BELFOR POLSKA

Copyright ©2013-2019 BELFOR | All Rights Reserverd | powered by webprojekt.biz