24H/7 DNI W TYGODNIU
800 235 367

Inżynierowie z Polski usuwają skutki powodzi w Tajlandii. 

Wielkie katastrofy naturalne - usuwanie skutków takich zdarzeń jak powódź w Tajlandii rodzi konieczność współpracy wielu podmiotów od ubezpieczycieli po firmy restytucyjne.

 Powódź w Tajlandii byłą jedna z największych katastrof naturalnych. Żywioł pochłonął ponad 600 ofiar śmiertelnych. Tajlandia jest drugą, co do wielkości południowoazjatycką gospodarką gdzie kumuluje się przemysł motoryzacyjny i elektroniczny. W ciągu trzech miesięcy powodzi ogromna część tajlandzkiej gospodarki została zrujnowana. Według władz Tajlandii zalaniu uległo ok. 15 tys. zakładów przemysłowych.

Bez nadmiernej zwłoki

W takim momencie niezwykle istotna staje się bliska współpraca z firmą BELFOR. Szybkie i precyzyjne działania ratunkowe pozwalają znacząco obniżyć koszty odbudowy zakładu, przyspieszyć jego uruchomienie, a co za tym idzie zmniejszyć wysokość szkód.

Firma BELFOR przystąpiła do prac w momencie, kiedy parki przemysłowe znajdowały się jeszcze pod wodą, a fala powodziowa wciąż spływała na Bangkok. Pierwsze oględziny zakładów wykonywane były z łodzi. Wykonane oględziny i analiza planów najważniejszych elementów fabryk pozwoliły na przystąpienie do prac jeszcze zanim opadła woda. BELFOR, jako jedyny rozpoczął wydobywanie kluczowych maszyn przy pomocy nurków. Do maszyn podłączane były balony, które po napompowaniu unosiły je na kilka centymetrów, a następnie nurkowie wypychali je z zakładu.  Barka z dźwigiem zabierała formy na ląd. Wykonywane były prace zabezpieczające i konserwacyjne, które miały na celu zabezpieczenie maszyn przed korozją i zniszczeniem. Następnie przystąpiono do czyszczenia maszyn. Jednocześnie wykonywano pracę osuszające. BELFOR – wykonywał takie prace jak: osuszanie murów, czyszczenie elektroniki, osuszanie dokumentów.

Pozwalało to na sukcesywny transport, magazynowanie i wykonanie prac restytucyjnych.

Z czasem szybko okazało się, iż nie tylko kluczowe formy będą wymagały prac restytucyjnych. Brak możliwości szybkiego wyposażenia takiej ilości zakładów produkcyjnych w nowy sprzęt wymusił decyzje o ratowaniu jak największej ilości wyposażenia. Jedna fabryka posiadała od kilkuset do kilku tysięcy maszyn.

Firma BELFOR w miejscowości Nakhon Ratchasima uruchomiła największe w Tajlandii centrum czyszczenia form. Na powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych umożliwiono bezpieczne magazynowanie a następnie precyzyjne ich czyszczenie przy użyciu specjalistycznej linii ultradźwiękowej. Transport dźwigiem nad linią pozwala w szybkim czasie na oczyszczenie formy, usunięcie wierzchniej korozji oraz jej  zabezpieczenie.

Akcja w liczbach

Łącznie ponad 150 inżynierów BELFOR z kilkudziesięciu krajów świata wzięło udział w pracach w Tajlandii. Nadzorowali oni tysiące pracowników lokalnych zaangażowanych w prace restytucyjne.

W tych pracach uczestniczyli inżynierowie z POLSKI, którzy kierowali pracami w kilkunastu zalanych fabrykach największych światowych koncernów przemysłowych. Do prac sprowadzono masę specjalistycznego sprzętu oraz zużyto tysiące ton środków chemicznych.

W Polsce inżynierowie BELFOR po ostatniej powodzi, również wykonywali bardzo skomplikowane prace w jednej z fabryk lotniczych, które pozwoliły na szybkie wznowienie prac w tych zakładach i minimalizacje strat (była to jedna z  największych szkód powodziowych w Polsce)

Oferowany przez BELFOR program RED ALERT® pozwala polskim firmom na posiadanie planów awaryjnych na wypadek wystąpienia szkody na najwyższym światowym poziomie. 


« powrót

Powódź w TajlandiiPowódź w TajlandiiPowódź w TajlandiiPowódź w TajlandiiPowódź w TajlandiiPowódź w Tajlandii

Bezpłatne oględziny

BELFOR POLSKA

Copyright ©2013-2020 BELFOR | All Rights Reserverd | powered by webprojekt.biz