24H/7 DNI W TYGODNIU
800 235 367

3 Fakty na temat osuszania budynków

Wiedza na temat pielęgnacji nieruchomości jest coraz powszechniejsza, a klienci sami szukają informacji na temat dostępnych możliwości konserwacji, by ich domy, budynki gospodarcze, kamienice lub biurowce, charakteryzowały się nienaganną kondycją. Regularne osuszanie ścian jest jedną z usług, którą warto wpisać na listę obowiązkowych czynności.

Dziś chcemy przedstawić Państwu 3 fakty na temat takich usług jak osuszanie, by każdy był w pełni świadom jakości. 

Osuszanie murów zatrzymuje rozrost grzybni i pleśni

Fakt, wilgoć jest głównym powodem rozwoju grzybów i pleśni w murach, więc jej obecność jest równoznaczna z powstawaniem problemów, które potrafią odbić się na naszym zdrowiu. Walka z tymi szkodliwymi mikroorganizmami powinna rozpoczynać się od profesjonalnego osuszania murów, ponieważ wilgoć jest w stanie wnikać głęboko w ich strukturę. 

Regularne osuszanie budynków, gwarantuje wydłużenie ich żywotności

Wilgoć, która od dłuższego czasu jest stałym lokatorem w ścian, warstwy izolacyjnej i fundamentów, przyczynia się do zmiany struktury materiałów. Stają się one bardziej kruche, a co za tym idzie, mniej odporne na uszkodzenia – wystarczy delikatne uderzenie, by powstała dziura pokaźnych rozmiarów. 

Osuszanie wspiera oszczędności

Jeśli zawilgoceniu uległa warstwa izolacyjna, może pojawić się problem z utrzymaniem ciepła w mieszkaniu lub domu. Powietrze będzie przenikać, a koszty związane z ilością wykorzystane opału lub ciepłej wody, będą stale wzrastać.

Wystarczy zwrócić uwagę na charakterystyczny chłód w starych piwnicach i na klatkach schodowych kamienic.« powrót


Bezpłatne oględziny

BELFOR POLSKA

Copyright ©2013-2019 BELFOR | All Rights Reserverd | powered by webprojekt.biz