Aktualności
Zbyt wysoka wilgoć w budynkach jest dość powszechnym problemem. Aby się go pozbyć należy najpierw zidentyfikować jego przyczyny. Co wpływa na nadmierne zawilgocenie pomieszczeń i budynków?
W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, dlaczego warto by osuszaniem domu czy mieszkania po zalaniu pozwolić zająć się profesjonalistom. Samo wietrzenie może nie wystarczyć, przykładowo zalana warstwa izolacyjna nie wyschnie w ten sposób, a zalegająca w niej woda spowoduje tylko rozszerzanie się powstałej szkody. Wilgoć dodatkowo jest idealnym środowiskiem dla rozwoju grzyba i pleśni, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Firmy zajmujące się usuwaniem wilgoci mają w tym celu różne specjalistyczne urządzenia, których używa się w zależności od tego co zostało zalane i jak trzeba będzie się z tym problemem uporać. Jednym z takich urządzeń są osuszacze adsorpcyjne.
Nasze mieszkanie czy też dom zostały zalane, co teraz? Pierwszą myślą jest usunięcie wody i porządne przewietrzenie wszystkich pomieszczeń celem osuszenia ścian, podłóg i sufitów. Należy jednak pamiętać, że by doszło do zalania woda musiała przesiąknąć przez mury, dlatego też tego typu zabiegi mogą okazać się niewystarczające. Dlatego też warto poświęcić chwilkę i poszukać godnej zaufania firmy zajmującej się profesjonalnym osuszaniem budynków.