24H/7 DNI W TYGODNIU
800 235 367

Dlaczego ściany nie wysychają? Podstawowe informacje na temat osuszania cz.1

Klienci, którzy nie wiedzą zbyt wiele na temat usług osuszania, często myślą, że przy odpowiedniej wentylacji, ich ściany i mury nie będą potrzebować regularnych ingerencji specjalistów. Jest to błędne myślenie, ponieważ osuszanie murów to złożony proces i nie wystarczy zapewnić murom cyrkulacji powietrza, by cieszyć się satysfakcjonującymi efektami.

Dlaczego tak się dzieje? Przecież w teorii ściany po zalaniu powinny schnąć szybko – zwłaszcza przy dodatnich temperaturach.

Wilgoć niszczy błyskawicznie

Wilgoć błyskawicznie wchodzi w skład murów, niszcząc ich strukturę. Stają się one przez to kruche i delikatne. W efekcie może dojść do tego, że pojawi się grzyb, który doskonale czuje się w miejscach wilgotnych – zwłaszcza jeśli woda była brudna i pełna bakterii.

Tynk zacznie odpadać, a farba straci swój kolor. Niestety, ponowne tynkowanie i malowanie nie pomoże. Koniecznie trzeba przeprowadzić profesjonalne osuszanie z wykorzystaniem specjalistycznych i zaawansowanych narzędzi. Należą do nich m.in. osuszacze kondensacyjne, lecz wszystko zależny jest od wybranej metody.

Warto zaznaczyć, że wilgoć znajduje się cały czas w powietrzu. Na zewnątrz nie musi padać deszcz, a Twój problem wcale nie musi występować w kuchni, by mury miały kłopot z wysychaniem. Jeśli ściany raz uległy zawilgoceniu, są już na to narażone i tym częściej będzie trzeba wykonywać osuszanie ścian, by cieszyć się czystym powietrzem oraz wydajną izolacją cieplną.

Zwróćcie uwagę na okres wiosenny, w którym topnieje śnieg. Jest to moment, gdzie wilgotność powietrza znajduje się na bardzo wysokim poziomie i ciężko bez wiedzy i doświadczenia osiągnąć zadowalające rezultaty.« powrót


Bezpłatne oględziny

BELFOR POLSKA

Copyright ©2013-2020 BELFOR | All Rights Reserverd | powered by webprojekt.biz