24H/7 DNI W TYGODNIU
800 235 367

Jeśli nurtują cię pytania co to takiego osuszanie i czemu ma służyć - zajrzyj do naszego FAQ na ten temat!

 

1. Jakie są najczęściej występujące przyczyny występowania wilgoci w budynkach?

Najczęstsze przyczyny występowania wilgoci i zagrzybień to: 

awarie hydrauliczne, zalania, powodzie, podsiąkanie kapilarne z gruntu, nieszczelność poszycia dachowego, występowanie mostków termicznych w budynkach.

2. Jakie są skutki zawilgocenia budynku?

Skutkiem zawilgocenia ścian, zawilgocenia stropów bądź zawilgocenia posadzki jest pojawienie się; zagrzybień (wykwity i naloty), nieprzyjemnego zapachu (stęchlizna), niszczenie murów (przyspieszenie starzenia się budynku). Zalanie warstwy izolacyjnej powoduje utratę własności izolacyjnych styropianu lub wełny (wzrost kosztów ogrzewania budynku).

3. Co należy zrobić, aby usunąć wilgoć z budynku?

Usuwanie wilgoci z budynku należy rozpocząć od lokalizacji źródła zawilgocenia i powstrzymania przyczyn (naprawa poszycia dachowego, wykonanie izolacji pionowych lub poziomych budynku, usunięcie awarii hydraulicznej, odpompowanie wody), a następnie osuszyć obiekt.

4. Co to jest osuszenie budynku ?

Osuszenie budynku jest to zespół operacji technologicznych mających na celu zredukowanie zawartości wody w konstrukcji budynku. Osuszenie odbywa się przez odparowanie wody z materiału,  poprzez  dostarczenie odpowiedniej ilości energii i zapewnienie przepływu  suchego powietrza (uzyskanego w urządzeniu osuszającym).

5. Jakie urządzenia można zastosować do osuszania budynków po zalaniu?

W celu osuszenia budynku można zastosować osuszacze kondensacyjne, osuszacze adsorpcyjne oraz pomocniczo różnego rodzaju nagrzewnice.

6. W jaki sposób wykonać osuszanie murów piwnic?

Osuszanie murów wykonuje się z wykorzystaniem  suszarek kondensacyjnych i nagrzewnic, a w przypadku niskich temperatur również z zastosowaniem suszarek adsorpcyjnych. Zastosowanie wyłącznie nagrzewnic powoduje osuszenie powierzchowne murów (nie odbiera wilgoci z pomieszczenia) i może spowodować powstawanie zagrzybień. Wykonanie iniekcji murów nie spowoduje jego wysuszenia, a jedynie zablokuje podciąganie kapilarne wilgoci z gruntu.

7. Na czym polega osuszanie izolacji lub elementów konstrukcyjnych budynku?

Osuszanie izolacji i elementów budynku w zależności od konstrukcji stropów lub podłóg wykonuje się za pomocą specjalnie zaprojektowanych zestawów odsysająco – tłoczących, wykorzystujących osuszacze adsorpcyjne, które po osiągnięciu odpowiednich parametrów procesu odpompują nadmiar wody i wysuszą elementy konstrukcyjne.

8. Co to jest osuszanie podłogowe (osuszanie warstw izolacyjnych)?

Osuszanie podłogowe – jest rodzajem specjalistycznego osuszania polegającego na usunięciu zalegającej wody i wilgoci z konstrukcji stropu bądź podłogi. Konstrukcja tych elementów budynku zakłada użycie warstwy foli – warstwy izolacyjnej (styropian, wełna) i ponownie warstwy foli. Jeżeli pomiędzy warstwy foli dostanie się woda lub wilgoć to nie ma możliwości samoistnego wyschnięcia tej warstwy. Jeżeli nie zaangażujemy firmy BELFOR do osuszenia tej warstwy, pozostaje nam konieczność skucia podłóg i wymiana warstwy izolacyjnej i instalacji w niej się znajdującej. Zastosowanie specjalistycznej technologii pozwala na osuszenie takiej konstrukcji bez konieczności kłucia podłogi.

9. Dlaczego tak ważne jest specjalistyczne osuszenie domów w konstrukcji drewnianej?

Drewno poddane długotrwałemu oddziaływaniu wilgoci ulega korozji biologicznej. Pojawiają się grzyby i pleśnie ( nawet wtedy, gdy drewno jest odpowiedni zabezpieczone). W takim przypadku elementy konstrukcyjne tracą swoje właściwości i w konsekwencji mogą prowadzić do bardzo poważnych szkód. Jednocześnie osuszenie budynku drewnianego wymaga specjalistycznej wiedzy. Należy zastosować odpowiedni proces osuszanie (prawidłowe schodzenie z wilgotnością powietrza), aby zapobiec skręcaniu elementów drewnianych, pękaniu etc.  

10. Ile kosztuje usługa  osuszenia budynku?

Usługa osuszania kalkulowana jest indywidualnie, po bezpłatnych oględzinach i objęta jest gwarancją. Kalkuluje się ją na podstawie kosztu wynajmu osuszaczy i urządzeń osuszających i jest uzależniona od wydajności urządzenia, którą dobiera się w zależności od kubatury zalanych pomieszczeń, bądź powierzchni zalanych posadzek, ścian lub stropów. Samodzielny wynajem osuszaczy nie gwarantuje ci, że skutecznie osuszysz budynek. W skrajnym przypadku poniesiesz koszty wynajmu urządzeń osuszających i jednocześnie nie osuszysz skutecznie budynku.

11. Dlaczego konieczne jest wykonanie bezpłatnych oględzin?

Aby prawidłowo określić zakres prac jakie należy wykonać na danym obiekcie, niezbędne jest przeprowadzenie specjalistycznych oględzin wykonanych przez wykwalifikowanego technika osuszania. Dopiero po nich jesteśmy wstanie zaproponować odpowiednią technologię Niezbędną do wykonania osuszania.

PAMIĘTAJ OGLĘDZINY SĄ BEZPAŁTNE!

12. Co należy zrobić, aby usunąć zagrzybienia z budynku?

 W celu usunięcia zagrzybienia należy wykonać osuszanie ścian, a następnie zastosować specjalistyczne środki chemiczne, które zlikwidują zagrzybienia i utrudnią rozwój grzyba w przyszłości.  

13. Gdzie znajdują się oddziały BELFOR?

Firma BELFOR POLSKA świadczy usługi na terenie całego kraju.


« powrót


Bezpłatne oględziny

BELFOR POLSKA

Copyright ©2013-2020 BELFOR | All Rights Reserverd | powered by webprojekt.biz