24H/7 DNI W TYGODNIU
800 235 367

Osuszanie warstw izolacyjnych:

Osuszanie podposadzkowe:

 

W wyniku zalania bardzo często następuje przeniknięcie wody do warstw izolacyjnych (podłoga, ścianki działowe, izolacja ścian). Współczesna technologia wykonania tych warstw izolacyjnych w większości wypadków nie pozwala na ich osuszenie przy wykorzystaniu suszarek kondensacyjnych, jak również ich samoistnego wyschnięcia. Jednocześnie zalana warstwa izolacyjna traci swoje właściwości termoizolacyjne i będzie powodowała dalsze rozszerzanie się szkody. W zalanych warstwach izolacyjnych rozwijają się grzyby i pleśnie, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jednocześnie w pomieszczeniu będzie występował odczuwalny zapach stęchlizny.

Poszkodowany w takim wypadku zostaje postawiony przed koniecznością wyboru sposobu usunięcia powstałej szkody. Ma do wyboru skucie podłogi, zerwanie izolacji i w dalszej konsekwencji przeprowadzenie kosztownego remontu z koniecznością wymiany instalacji elektrycznej, wodnej oraz C.O.  W dalszej kolejności będzie musiał również wykonać osuszanie murów.

Nasi wyspecjalizowani fachowcy wykonają dla Państwa pomiary zawilgocenia warstw izolacyjnych i na tej podstawie zaproponują najlepsze rozwiązanie w konkretnym przypadku.

Jak to robimy?

Firma BELFOR w takim wypadku może zaproponować Państwu unikalną technologię osuszania warstw izolacyjnych, bez konieczności przeprowadzenia prac remontowych.

W pracach tych, wykorzystujemy osuszacze adsorpcyjne w połączeniu z turbinami. Osuszone powietrze (wilgotność względna około 5%) jest wtłaczane w warstwę izolacyjną. Przepływające suche powietrze powoduje osuszenie warstwy izolacyjnej.

 

Nasza oferta dla Ciebie:

  1. Przeprowadzenie bezpłatnych oględzin i przygotowanie oferty na przeprowadzenie prac osuszających.
  2. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji dla firmy ubezpieczeniowej.
  3. Wykonanie dodatkowych prac, osuszanie dokumentów, restytucja zalanego sprzętu RTV-AGD, odgrzybianie – dodatkowa oferta na państwa życzenie.

Więcej

Osuszanie warstw izolacyjnychOsuszanie warstw izolacyjnych

Bezpłatne oględziny

BELFOR POLSKA

Copyright ©2013-2021 BELFOR | All Rights Reserverd | powered by webprojekt.biz