24H/7 DNI W TYGODNIU
800 235 367
Najczęstsze przyczyny zawilgocenia budynków

Gdy domownicy dowiadują się o tym, że ich nieruchomość ma problemy z obecnością wilgoci, często zadają sobie jedno pytanie – skąd ta wilgoć się bierze i jak sobie z nią radzić w przyszłości. Jeśli w Twoim domu zadomowił się ten nieproszony lokator, to w pierwszej kolejności musisz zainteresować się takimi tematami jak osuszanie murów i warstwy izolacyjnej, jeśli ona również uległa zawilgoceniu.

czytaj więcej »

Lokale gastronomiczne i problem wilgoci

Bary i restauracje muszą mierzyć się z wieloma problemami. Najpoważniejszym z nich nie są wcale szkodniki i pasożyty, których obecność widać gołym okiem i można reagować w błyskawiczny sposób. Dużo poważniejsza jest obecna w kuchni i jadalni wilgoć, która nie jest jedynie powodem nieprzyjemnego zapachu, ale również powstawaniem szkodliwych grzybów oraz pleśni.

czytaj więcej »

Mity związane z profesjonalnymi usługami osuszania

Osuszanie budynków nie jest jedyną usługą, którą nasza firma posiada w swojej ofercie, ponieważ jesteśmy w stanie zadbać również o Państwa dokumenty, a nawet sprzęt elektroniczny. Chcemy jednak przedstawić kilka popularnych mitów, by każdy wiedział jak nie postępować w czasie awarii i potencjalnej katastrofy.

czytaj więcej »

3 Fakty na temat osuszania budynków

Wiedza na temat pielęgnacji nieruchomości jest coraz powszechniejsza, a klienci sami szukają informacji na temat dostępnych możliwości konserwacji, by ich domy, budynki gospodarcze, kamienice lub biurowce, charakteryzowały się nienaganną kondycją. Regularne osuszanie ścian jest jedną z usług, którą warto wpisać na listę obowiązkowych czynności.

czytaj więcej »

Lokalizacja wycieku w każdym budynku

Każdy przypadek zawilgocenia murów jest indywidualny, dlatego oferujemy bezpłatne konsultacje u naszych klientów. Chcąc pozbyć się wilgoci, nie wystarczy osuszanie murów w ciemno, bez wcześniejszej analizy przypadku, ponieważ problem może równie szybko powrócić. Należy w pierwszej kolejności zlokalizować przyczynę, by skutecznie z nią walczyć.

czytaj więcej »

Oszczędzaj na ogrzewaniu i regularnie osuszaj mury!

Stale pojawiają się nowe dyrektywy i regulacje związane z zaawansowaniem i oszczędnością pieców grzewczych w domach oraz budynkach posiadających kotłownie. Ustawy jednak nie mogą nakazać dodatkowej warstwy izolacyjnej, która zatrzyma ciepło w budynku na dłużej. Jeśli Wy jednak chcecie poznać tajemnice, dzięki której temperatura przestanie uciekać, to zapraszamy serdecznie do dalszej części artykułu. 

czytaj więcej »

Wilgoć w gospodarstwie rolniczym – obecna niemal wszędzie

Zwierzęta nie przejmują się tym, że w budynkach gospodarczych jest wilgoć, w końcu jest to zmartwienie gospodarza, który zajmuje się hodowlą. Gospodarstwa rolne stale wykorzystują wodę, suszą rośliny i magazynują je w swoich pomieszczeniach – wszystkie te czynności, przekładają się później na stan murów, fundamentów, a nawet elementów drewnianych.

czytaj więcej »

Piwnice są szczególnie narażone na wilgoć – walcz z nią

Wchodząc do piwnicy, która nie jest wentylowana z pomocą elektrycznej instalacji i ogrzewana dzięki wykorzystaniu wielu kaloryferów, można poczuć chłód i wilgoć. Wszystko, co znajduje się pod powierzchnią ziemi, schnie wolniej, o ile w ogóle jest to możliwe. Wymaganiem jest dostarczenie dużej ilości powietrza i stała cyrkulacja.

czytaj więcej »

Czy kamienice i stare budynki da się uratować?

Wspaniałych zabytków w Polsce nie brakuje i można spotkać je zarówno na wsi, jak i w każdym większym mieście – wystarczy odwiedzić Stare Miasto w Lublinie, Warszawie, Krakowie, czy chociażby Wrocławiu. Kamienice i budynki, które znajdują się w tym miejscu, często pozostawiają wiele do życzenia lub grożą nawet zawaleniem.

czytaj więcej »

Naturalne osuszanie budynku – czy jest skuteczne?

Zawilgocenie i osuszanie budynków to nasza specjalność, w której sprawdzamy się od wielu lat, działając tym samym na terenie całej Polski. Często spotykamy się z opiniami, że takie usługi jak osuszanie są zupełnie zbędne, zwłaszcza w dużych miastach jak Kraków, Warszawa, czy Poznań, gdzie powietrze nie należy do wilgotnych.

czytaj więcej »

Osuszanie inwazyjne – rodzaje i skuteczność

Praktyki szybkiego pozbycia się wilgoci ze ścian, posiadają swoje zalety, więc niektóre firmy wciąż posiadają je w swojej ofercie. By wiedzieć czego się spodziewać i jakiego rezultatu oczekiwać, warto zapoznać się ze wszystkimi metodami osuszania, by podjąć odpowiednią decyzję.

czytaj więcej »

Na czym polega osuszanie kondensacyjne?

Czując nieustannie wilgoć powietrza w pomieszczeniu, można posiadać podejrzenia, że system wentylacji nie działa wystarczająco wydajnie lub wilgoć zadomowiła się już w murach na dobre. Pozbycie się tynków nie pomoże, ponieważ tutaj potrzebne będzie osuszanie murów z pomocą profesjonalnych narzędzi – jednym z nich są osuszacze kondensacyjne.

czytaj więcej »

Osuszanie ścian – Absorpcja, kondensacja, czy nagrzewanie?

Naturalne osuszanie ścian nie pomaga i w dalszym ciągu stale pojawia się wilgoć w mieszkaniu? Oznacza to, że prawdopodobnie weszła ona już głęboko w mury i nie wiadomo, czy nie ucierpiała również warstwa izolacyjna.

czytaj więcej »

Restytucja maszyn i urządzeń – uratuj swój zakład

Prowadzenie zakładu produkcyjnego, magazynowego lub handlowego, wymagania od przedsiębiorców stosowania maszyn i wielu urządzeń elektrycznych, które wpłyną na automatykę całego zakładu. Praca z takimi narzędziami może być przyczyną pożaru, jeśli nadzór jest nieodpowiedni lub dojdzie do awarii systemu.

czytaj więcej »

Usunięcie szkody po powodzi – poradzimy sobie z tym razem

Powódź to tragedia dla całego regionu i jest w stanie zniszczyć całe gospodarstwa, powodując ogromne straty materialne. Osuszanie budynków może pomóc w minimalizacji szkód, jeśli kontakt z nami odbędzie się niezwłocznie i nasi pracownicy zweryfikują ryzyko i zaawansowanie uszkodzeń.

czytaj więcej »

Osuszanie warstwy izolacyjnej – nie tylko po zalaniu

Zalanie warstwy izolacyjnej, dla większości osób oznaczało zawsze konieczność podjęcia prac remontowanych – na szczęście te czasy już dawno minęły i można zminimalizować swoje koszty, z pomocą takich usług jak Osuszanie! Łódź, Poznań i Gdańsk nie są dla nas problemem, ponieważ możemy dojechać do klientów na terenie całej Polski!

czytaj więcej »

Jak często stosować osuszanie budynku?

Wilgoć jest w stanie niezwykle szybko zniszczyć mury budynku, nawet jeśli początkowe ślady nie przeszkadzają użytkownikom, w ciągu jednego sezonu mogą stać się poważnym problemem. Osuszanie lokali użytkowych to niemal podstawa, zwłaszcza jeśli jest to lokal produkcyjny, magazynowy lub gastronomiczny.

czytaj więcej »

Otoczenie i jego wpływ na wilgoć w budynku

Opuszczone i zniszczone budynki w środku lasu, to niemal najczęstszy główny plan filmów grozy, w których występują duchy i paranormalne zjawiska – jednak mają one jedną wspólną cechę z opuszczonymi i zniszczonymi budynkami w realnym świecie. Panuje w nich przerażająca wilgoć, uniemożliwiająca odbudowanie i normalną eksploatację.

czytaj więcej »

Pożar, powódź, zalanie i co później?

Żywioły jak ogień, wiatr i woda, są w stanie zniszczyć cały nasz dobytek w ciągu kilku godzin. Pożar jest w stanie nie tylko zniszczyć dokumenty, ubrania i drewniane meble, ale nawet mury, które nie będą nadawały się do niczego. Działania strażaków, mogą spowodować powstanie wilgoci, więc należy niezwłocznie wykonać osuszanie murów, które pozwoli na uratowanie budynku.

czytaj więcej »

Czerwony alarm! Zabezpiecz się przed szkodą!

Mało kto myśli o pożarach, powodziach i zalaniu murów przed szkodą. Niestety dopiero, jeśli dotknie nas taka sytuacja, zaczynamy szukać pomocy, a cenny czas nam stale ucieka. Owszem, można zabezpieczyć się różnymi ofertami firm ubezpieczeniowych, jednak w dalszym ciągu jest to działanie po szkodzie, gdzie może to zamrozić pracę firmy lub fabryki na wiele dni. Firma Belfor oferuje usługę czerwonego alarmu, która pozwala na odpowiednie działanie jeszcze przed szkodą.

czytaj więcej »

Reżim branży medycznej - pomoc przy pielęgnacji sprzętu i budynku!

Prowadzenie jakiejkolwiek działalności, która związana jest z branżą medyczną, wymaga specjalnych środków zabezpieczających budynki i pomieszczenia. Przede wszystkim muszą być one sterylne i dostosowanie do pacjentów z różnymi alergiami. Wilgoć jest jednym z czynników, wpływających na powstanie chorobotwórczych grzybów i pleśni, które produkują niezwykle dużą ilość alergenów, więc osuszanie murów powinno odbywać się systematycznie.

czytaj więcej »

Restauracja i dbałość o miejsce pracy

Czy twoja firma zajmuje się produkcją żywności? Przemysł spożywczy nie jest ci obcy i codziennie masz styczność z jedzeniem, które później trafia do twoich klientów? Z całą pewnością zależy ci na jakości, a już na pewno na bezpieczeństwie swoich produktów, gdyż jakiekolwiek niedopatrzenie, może spowodować zatrucie lub problemy zdrowotne u innych osób.

czytaj więcej »

Hotel? Zadbaj o jego jakość!

Przyjmowanie gości i prowadzenie ośrodka noclegowego, może być o wiele trudniejsze, niż wydaje się to większości osób. Nie wystarczy jedynie sprzątać pokoi i je wynajmować chętnym klientom, w końcu również trzeba zadbać o takie elementy jak panująca wilgoć, która może przeszkadzać przyjezdnym.

czytaj więcej »

Stare kamienice i problem z brzydkim zapachem

Wchodząc na klatkę schodową kamienicy, która pamięta jeszcze początki lat 90’tych na Starym Mieście (niezależnie od miejscowości), możemy zauważyć jedną wspólną cechę… Chodzi konkretnie o niezbyt przyjemny zapach, który unosi się cały czas w powietrzu.

czytaj więcej »

Oceń skalę problemu - oględziny po pożarach i zalaniach

Z budynkami jest podobnie jak z naszym organizmem, bez badań nie dowiemy się, co tak naprawdę nam dolega i pozornie może wszystko być w porządku, jednak po pewnym czasie wydarzy się coś, co spowoduje upadek całej konstrukcji.

czytaj więcej »

Fabryka, hala, magazyn. Pamiętaj o konserwacji!

Pracując w otwartych budynkach o dużych rozmiarach, szybko możemy zauważyć, że zawsze panuje w nich bardzo duża wilgoć. Nie istotne, z jakiego są one materiału zbudowane i czy budynek jest nowy, bardzo szybko (zwłaszcza w zimie i porze deszczowej), pojawi się ten jeden element, który przynosi więcej szkód niż pożytku.

czytaj więcej »

Inwestycja w nieruchomości i co dalej?

Kupując dom lub mieszkanie, może okazać się, że nie będzie to nasz jedyny wydatek na najbliższy czas. Często okazuje się, że stare kamienice i wiekowe nieruchomości, są niestety zagrzybione, a w czasie zakupu, po prostu ten fakt ukrywany jest pod grubą warstwą farby.

czytaj więcej »

Doświadczenie przy usuwaniu szkód - jak ważne?

Usuwanie skutków pożarów, powodzi i zalań, jest niezwykle istotne dla klientów, którym zależy na swoich domach, mieszkaniach i dokumentach. Doświadczenie firmy, która będzie zajmować się problemami klientów, ma ogromne znaczenie dla finalnego efektu i jakości.

czytaj więcej »

Skutki pożaru? Przychodzimy z pomocą

Ogień tak samo jak woda, jest w stanie zniszczyć nasze mieszkanie, dom, a nawet cały posiadany przez nas majątek. Skutki pożaru są straszne dla domowników i przedsiębiorców którzy stracili firmę, ponieważ nie tylko ogień wszystko niszczy, ale również straż pożarna nie będzie uważać na nasz sprzęt elektroniczny i dokumenty, zalewając wszystko wodą. Gdzie więc warto szukać pomocy i jakie usługi mogą okazać się niezbędne? Może większość osób będzie zdziwiona, ale osuszanie murów pozwoli na pozbycie się wilgoci, która będzie przeszkadzać w wykonaniu remontu.

czytaj więcej »

Na czym polega osuszanie specjalistyczne?

Czy osuszanie budynków w sposób specjalistyczny jest potrzebne i przydatne? Na czym to polega i kiedy może okazać się niezbędne? Jeśli znaleźliśmy się w sytuacji, gdzie woda spowodowała bardzo poważne zalanie, powódź, lub wilgoć przedostała się z murów do warstwy izolacyjnej, będziemy zmuszeni wykonywać zupełnie inne czynności, gdyż ani osuszanie naturalne, ani osuszanie kondensacyjne nam niestety nie pomoże. Kto i w jaki sposób może nam pomóc? Jeśli chcecie znaleźć odpowiedź na to pytanie, to zapraszamy serdecznie do dalszej części tekstu.

czytaj więcej »

Osuszanie fabryki i miejsc produkcyjnych

Duże hale magazynowe, fabryki i miejsca pracy na open space, są o wiele bardziej zagrożone dużą ilością wilgoci, niż prywatne mieszkania każdego z nas. Biorąc pod uwagę ilość ludzi znajdujących się w takich pomieszczeniach, osuszanie i odgrzybianie powinno być wykonywane średnio raz do roku, w końcu wszyscy spędzamy przynajmniej ⅓ doby w swoim miejscu zatrudnienia, więc codzienne wdychanie bakterii, może powodować ogromne problemy zdrowotne i powstawanie alergii mających wpływ na komfort naszego życia.

czytaj więcej »

Uratuj swoje książki i dokumenty po powodzi i zalaniu

Woda jest żywiołem nie do zatrzymania, jeśli już powódź zacznie niszczyć i zalewać domy, my możemy jedynie próbować minimalizować szkody, jednak pojawią się one na pewno. Zalanie mieszkanie, może również zniszczyć wartościowe dokumenty, książki i sprzęt elektroniczny. Można jednak go uratować i profesjonalne firmy które oferują nam osuszanie budynków, są w stanie nam również pomóc w tym wypadku. Jak to zrobić? Jakie są wskazówki co do dokumentów i materiałów papierowych? Zapraszamy do dalszej części tekstu.

czytaj więcej »

Osuszanie - odpowiedni zabieg przed remontem

Osuszanie budynków Wrocław - pod tym hasłem, znajdziemy profesjonalne firmy które powinny nam w odpowiedni sposób przed remontem. Kupując mieszkanie, możemy czuć się jak prawdziwi inwestorzy, niezależnie od tego czy będzie miało ono służyć jako inwestycja pod wynajem osobom trzecim, czy jest to zakup naszego domu rodzinnego, w końcu wpłynie to na nasze finanse, a może również zdrowie i życie domowników. Warto więc zastanowić się jak osuszanie murów może być potrzebne i co może się stać jeśli zaniedbamy tą czynność.

czytaj więcej »

Jak zlokalizować przecieki w swoim domu

Przed rozpoczęciem remontu w domu i mieszkaniu, warto sprawdzić stan systemu wodociągowego w domu. Rury potrafią być skorodowane lub po prostu nieszczelne w miejscach łączeń i wiek całej instalacji nie ma żadnego znaczenia. WIlgoć może być początkowo niewyczuwalna, jednak osuszanie murów budynku, będzie koniecznym zabiegiem po dokonaniu napraw, w innym wypadku możemy spodziewać się powstania pleśni i bakterii, które będą miały negatywny wpływ na stan naszego zdrowia.

czytaj więcej »

Odgrzybianie, czyli zabieg dla naszego zdrowia

Zagrzybienie budynków jest czymś zupełnie normalnym w naszym klimacie i niestety większość kamienic jest w fatalnym stanie. Mało który inwestor i właściciel, chce dokonywać czyszczenia swoich nieruchomości, jeśli nie będą one w całości służyć tylko im, ponieważ pozbycie się grzybów i pleśni z murów całego budynku, może okazać się trudne i drogie. Kupując mieszkanie w bloku, kamienicy lub dom, powinno być to podstawowym zabiegiem, który zrobimy dla zdrowia swojego i wszystkich innych domowników.

czytaj więcej »

O czym pamiętać po zalaniu

Woda to żywioł którego nigdy nie da się w pełni opanować. Nie tylko powodzie są tego dowodem, wystarczy pomyśleć o zalaniach, pęknięciach rur i przeciekach. Wystarczy jedna drobna nieszczelność, by po paru latach, musieć zmagać się z konsekwencjami zalania. Jeśli będziemy pamiętać o kilku podstawowych krokach, to uda nam się zminimalizować koszty i przyspieszyć cały proces pozbywania się problemu. Przede wszystkim trzeba znaleźć firmę, która będzie w stanie nam pomóc. Wszystkie oferty powinniśmy znaleźć pod hasłem osuszanie Poznań, lub wpisując każde inne miasto.

czytaj więcej »

Czy osuszenie książek i dokumentów jest również możliwe?

Mając częsty kontakt z dokumentami, książkami i produktami papierowymi, możemy równie często widzieć zniszczone materiały, które miały kontakt z wyniszczającą wodą. Czy osuszanie książek i dokumentów jest w ogóle możliwe? Jakie przynosi to efekty i czy w ogóle jest opłacalne? Wszystko zależy w dużej mierze od tego, jak istotne są dla nas dane elementy. Warto wiedzieć jednak, jak przygotować się do takich czynności, gdzie szukać pomocy i co zrobić gdyby…

czytaj więcej »

Pożar i minimalizacja problemów

Jeśli w ogóle można powiedzieć, że w jakikolwiek sposób jestesmy w stanie minimalizować problemy po pożarze, to z pewnością warto zapoznać się z tym tematem o wiele wcześniej. Z pewnością pomoże to w szybkiej reakcji i niemal od razu przejdziemy do dalszych czynności. Zazwyczaj w przypadku takich tragedii, cierpią nasze książki, zbiory dokumentów, sprzęt elektroniczny oraz sam budynek, gdyż zniszczona jest warstwa izolacyjna, a straż pożarna podczas działań ratowniczych, będzie używać wody. Osuszanie ścian po pożarze, to niemal obowiązkowa usługa, jeśli zależy Państwu na przywróceniu lokalu do stanu używalności.

czytaj więcej »

Koszty osuszania po zalaniu

Zalania są zazwyczaj tragiczne w skutkach i będą wymagały od właścicieli lokali, poniesienia bardzo dużych kosztów naprawy zniszczeń oraz mogą negatywnie wpłynąć na dalsze użytkowanie pomieszczeń. Problem nie należy do małych, jednak na szczęście znajdziemy takie usługi jak osuszanie. Warszawa i wszystkie większe miasta w Polsce, doskonale sprawdzają się jako przykład, ponieważ w każdym z nich, znajdziemy satysfakcjonującą ofertę! Warto zapoznać się jednak z propozycjami i wybrać tą, która nie tylko będzie najbardziej opłacalna, ale również zaoferuje najwięcej.

czytaj więcej »

Na czym polega osuszanie budynków i pomieszczeń?

Zalania mieszkań i lokali użytkowych, są bardzo niebezpieczne nie tylko dla lokatorów, ale również konstrukcji samego budynku. Wilgoć która wchłania się w mury, przyspiesza proces wyniszczenia, tworząc wszelkiego rodzaju pleśń i grzyby. Pozornie niewielkie zalanie spowodowane przeciekiem, może okazać się szkodliwe dla mieszkańców po kilku latach i będzie stale rosło. Osuszanie budynków nie jest skomplikowane, zwłaszcza przy użyciu odpowiednich technologii.

czytaj więcej »


Bezpłatne oględziny

BELFOR POLSKA

Copyright ©2013-2018 BELFOR | All Rights Reserverd | powered by webprojekt.biz