FAQ
Prawidłowy stan nasycenia powietrza parą wodną w pomieszczeniach i budynkach nie powinien przekraczać 60%. Jeżeli stan ten zostanie przekroczony, należy się zastanowić nad osuszaniem, gdyż nadmiar wody z powietrza osadzić może się na na ścianach, szybach i innych powierzchniach w postaci mokrych pla(...)
Odpowiedzią na to pytanie jest: to zależy od wieku i rodzaju obiektu oraz przyczyn jego zawilgocenia. Inaczej będziemy podchodzić do osuszania budynku nowego, a inaczej do takiego już użytkowanego, tak samo inaczej osuszany będzie dom z długą historią.
W nowych budynkach główną przyczyną zaw(...)
Aby zapobiec rozległym zniszczeniom i ewentualnemu późniejszemu zagrzybieniu osuszanie ścian po zalaniu należy przeprowadzić możliwie jak najszybciej od zajścia zdarzenia. Tyczy się to zarówno sytuacji, kiedy to zaleje nas sąsiad z góry, czy awaria ma miejsce w naszym własnym mi(...)
Nowoczesne metody stosowane w osuszaniu budynków pozwalają pozbyć się nadmiaru niechcianej wilgoci z budynków bez względu na genezę jej powstawania. Zależnie od przyczyny i rozległości problemu w miarę łatwo można dobrać skuteczne metody osuszenia zawilgoconych pomieszczeń.
Do najstar(...)
Przyczyn niechcianej wilgoci i zniszczeń z nią związanych w budynkach może być wiele. Najczęstszymi z nich są oczywiście powódź bądź awaria instalacji hydraulicznej, ale zdarzają się również i inne wypadki, które prowadzą do zalania budynku. W większości przypadków pasywn(...)
Zalanie, klęska żywiołowa, pęknięta rura czy inny wypadek – źródeł nieproszonej i niechcianej wilgoci jest wiele. Nie jest to jednak koniec i nie należy się poddawać, istnieje duża szansa, że dany lokal, pomieszczenie, mieszkanie czy dom da się jeszcze uratować. Ważne jest jednak, by sk(...)
Pisaliśmy już o tym jakie nagrzewnice stosuje się przy osuszaniu budynków i w sumie wyszło nam trochę nie po kolei. Najpierw wypadałoby nam wyjaśnić czym nagrzewnica powietrza jest i jak ona działa.
Nagrzewnica powietrza to nic innego jak urządzenie wykorzystywane głównie do ogrzewani(...)
Wady konstrukcyjne budynku, powódź czy też zalanie mogą prowadzić do pojawienia się wilgoci. Jakby nie spojrzeć od wilgoci niedaleko do zagrzybienia obiektu. Na szczęście współczesne technologie oferują nam skuteczne techniki pozwalające na jej efektywne usunięcie. Idealną metodą na be(...)
Pisaliśmy ostatnio o tym, w jakich przypadkach stosuje się osuszacze adsorpcyjne. Wspominaliśmy wtedy, że działają one w skrajnie niskich bądź skrajnie wysokich temperaturach. Otóż wiele metod osuszania budynków, nie tylko adsorpcyjna, wymaga wpierw odpowiedniego ogrzania wnętrza. Jak (...)
Kiedy widzisz pierwszy zaciek na ścianie, który jest konsekwencją nieszczelności układu hydraulicznego lub dachu, musisz niezwłocznie dokonać naprawy. Co robić, gdy namierzysz już miejsce i wyeliminujesz zagrożenie? Czy osuszanie naturalne wystarczy?
Zarówno osuszanie ścian, mur&oacut(...)